MITUTOYO Horizontal Dial Test Indicator: 0.70 mm Max, 0-15-0 & 0-35-0 Dial Reading 513-406-10E
SKU: DBI62690706
Mfr: 513-406-10E
UPC: N/A
Key Features
MITUTOYO Horizontal Dial Test Indicator: 0.70 mm Max, 0-15-0 & 0-35-0 Dial Reading 513-406-10E. Shop at DB Industrial Supplies. View specifications, pricing, and ordering details.
In Stock
10 in stock โ€” ships today by 5 PM ET
3-5 days
10 in stock
  • Reviews 0
Manufacturer MITUTOYO
Manufacturer Part Number 513-406-10E
UNSPSC 41111630
Country Code JP
Country Name Japan
Country Designation Designated Country
UPC Code 603908225249
5 โญ
0%
4 โญ
0%
3 โญ
0%
2 โญ
0%
1 โญ
0%
No reviews yet.
Frequently Bought Together
Customers who purchased the MITUTOYO Horizontal Dial Test Indicator: 0.70 mm Max, 0-15-0 & 0-35-0 Dial Reading 513-406-10E also bought:
Best Seller
MAHR 0 to 0.004", 0.000100" Graduation, Horizontal Dial Test Indicator 4308970
SKU: DBI06467112
Dial Test Indicators
โญโญโญโญโญ
5.0
+ Add to Cart
Compatible
MITUTOYO Horizontal Dial Test Indicator: 0.0160" Max, 0-5-0 Dial Reading, 0.000200" Accuracy 513-443-16A